provoz mateřské školy: 6:45 – 16:15

Naše mateřská škola se nachází asi 10 km východně od Brna v obci Velatice, v malebném zákoutí přírody.

Školka byla otevřena dne 15. září 1958 a prozatímně umístěna v budově Sokola. Současně byla zahájena stavba nové budovy a ta byla slavnostně otevřena 17. září 1961. Od roku 2013 se kapacita školky díky přístavbě zvětšila z jedné na dvě třídy. Naše školka se může pochlubit i rozlehlou školní zahradou, kterou po jejím obvodu lemuje malý lesík, a v prostorách zahrady jsou umístěny prvky pro děti, které mohou využít při svém pobytu venku (podzemní tunel, skluzavka, houpačky či pískoviště).

MŠ Velatice je venkovská školka s celodenním provozem. Navštěvuje ji skupina dětí zpravidla od tří do šesti let. Kapacita mateřské školy je 42 dětí. Škola má dvě třídy – Námořníci a Zahradní skřítci. Mladší děti navštěvují zpravidla třídu Námořníků a starší třídu Zahradních skřítků. Každé třídě se věnují dvě paní učitelky a asistentka pedagoga.

Stravu a pitný režim zajišťují paní kuchařky ve školní jídelně, která je součástí budovy. Řídí se platnou legislativou o školním stravování 107/2005 Sb. Dětem je poskytována vyvážená a plnohodnotná strava a pitný režim v průběhu celého dne ve formě pitné vody a čaje.